סוגי עיסויים

כל עיסוי מועיל ורובם ככולם מהנים. אחת הנישות הייחודיות של עיסויים היא עיסוי ספורטאים, המהווים קהל יעד ייחודי ומובחן. כל ספורטאי מקצועי הוא צרכן של עיסוי. לעיסוי השפעה מרגיעה על הגוף ועל השרירים. היא אמצעי חשוב ומקובל לשיפור תהליך התאוששות מאימונים.

בענפי ספורט רבים משקיע הספורטאי מאמץ קצר וממוקד או מתמשך כגון: טריאתלון שחייה, ריצה, הדיפת כדור ברזל ועוד. העומס על שרירי המתאמנים בתדירות גבוהה הוא רב. במהלך אימונים ותחרויות נוצרים קרעים זעירים, מיקרוסקופיים, על השרירים. כאשר שריר תפוס הוא חוסם את זרימת החמצן והמזון ומונע מהם אשרת להגיע ממחזור הדם, מה שעלול גם ליצור דלקות, אשר חלקן קטנות וחולפות ואחרות עלולות להיות חריפות וממושכות.

התאוששות מאימונים ומתחרויות קלה ומהירה יותר כתוצאה מעיסוי. הוא משקם את הגוף ומסייע לו להתגבר על עייפות, הוא מעודד ומשפר את זרימת הדם, מחזק את הרקמות ובכך מונע שברי מאמץ, מפזר הצטברות של נוזלים, ממריץ את נוזל הלימפה ומסייע בפינוי פסולת מהגוף ובהכנסה אליו של חומרי בנייה לרקמות. כל אלה מסיעי להחלמה מהירה יותר ולהקלה על לחץ עצבי.

לבד מהעיסויים הרפואיים, אשר ספורטאים מהווים גורם מרכזי בקהל היעד שלהם, קיים מגוון עשיר של עיסויים הנכללים בקטגוריית עיסויים הומאופטיים, והם, בעיקר, אלה המוצעים לאנשים שבאים למתחמי ספא ליהנות ולבלות בהם, ואשר העיסוי מהווה נדבך מרכזי בפעילות הפנאי והאיכות שלהם במהלך חופשה או בילוי יום כיף.
סוג זה של עיסויים מרגיע ומהנה, הוא מאיץ את זרימת הדם, מפנק ואת הגוף ואת הנפש, משפר את ההרגשה הכללית ואת מצב הרוח.

יש המעדיפים שיאצו – שיטה המשלבת מגוון טכניקות שמקורן ביפן. באמצעות סדרת לחיצות על אזורים שונים בגוף חשים זרימה טובה ומאוזנת של דם, חשים תחושת רוגע ועוד. אחרים יעדיפו עיסוי תאילנדי – הכולל לחיצות איטיות על הרקמות הרכות, הגידים והשרירים, מסייע למתיחת הגוף ולהגמשתו, ממריץ את מחזור הדם. עיסוי שבדי הוא אחד העיסויים המבוקשים ביותר באתרי ספא, משום שהוא מתבצע תוך שימוש בשמנים ריחניים להרגעה. האווירה השקטה, המוזיקה הנעימה והמגע המלטף פותחים את הגוף והנפש כאחד. סוג נוסף של עיסויים הוא עיסוי רקמות עמוק שבו חש המטופל כי "לשים" אותו. חדירה לעומק הרקמות יוצרת גם אפקט רפואי.

 היות שספא אמור להרגיע – אבנים חמות עושות את העבודה היטב... 42 חלוקי נחל מחוממים עם מבחר שמני מרפא ריחניים מרפה את הגוף ויש אף שטוענים כי שיטה זו מטהרת את הגוף מרעלים.
על מנת לטעום וליהנות מ"קצת מהכול" מומלץ להזמין טיפול משולב, שבו לוקחים המעסים קצת מכל סוג ומשלבים טכניקות ייחודיות נוספות. בעיסוי משולב הדגש הוא על עבודת השרירים בשילוב גירוי חושי ואווירה נעימה, באמצעות אורות עמומים ונרות, מוזיקה מרגיעה ומקלוני קטורת ריחניים.