מספר פעולות מומלצות לאחר טיפול מסאג'

אם אתם שוקלים לפנק את עצמכם ביום ספא במבצע או להפתיע את הקרובים לכם ביום כיף בספא, ייתכן ושקלתם לפנק את  עצמכם במסאג'. טיפול זה מקביל לפעילות גופנית מאומצת מבחינת תגובת השרירים ואף הנפש. לכן, ישנן פעולות מומלצות שכדאי לנקוט בהן שיעזרו לשמור על גופכם ואף לשמר את האפקט הרצוי שלו ליותר זמן. במיוחד עבורכם הכנו טיפים מומלצים לפעולות רצויות אחרי מסאג'.
 

הקפידו על שתיית מים

 
שתיית מים מידתית אף פעם לא מזיקה, ודאי לא אחרי טיפול במסאג' שמעורר ומשפר את מערכת הלימפה. שתיית מים תבטיח הוצאה תקינה של הרעלים מהכליות אל מחוץ לגוף. הרוו את גופכם ונפשכם עם מים מיד אחרי העיסוי ועד יממה אחריו. הקפידו לשתות מים בצורתם הטבעית בלבד ולא בפורמט אחר כמו  קפה/תה/מיץ או משקה אחר.
 

הקשיבו לגופכם

 
אחרי עיסוי כל גוף מגיב אחרת לפעולה שיכולה להיות לעיתים מכאיבה או לגלות לנו שרירים שהיו רדומים עד כה. נסו להקשיב לתגובות הגוף שלכם ואפילו לרשום אותן בפניכם, כך שאם תשקלו עוד יום כיף במתחם
ספא במבצע ותרצו לפנק עצמכם במסגרתו במסאג', תדעו להסביר למעסה הבא למה אתם מגיבים טוב יותר ולמה פחות.
 

טיבלו באמבט חם

 
לאחר מסאג' מומלץ לשהות לפחות רבע שעה באמבט חם ונעים. אמבט יבטיח הרגעה של השרירים שכרגע  "דרוכים"  יותר לאחר פעולת העיסוי. אם מתאפשר לכם להוסיף מלחי ים לאמבט זו פעולה מבורכת שכן, המלחים יסייעו לתהליך הוצאת הרעלים שהחלו עוד בעת העיסוי. הקפידו שהאמבט לא יהיה רותח מידי, אלא חם במידה  מספקת כדי לא להזיק לשרירים כאובים ,במידה וישנם כאלה.
 

שימרו על האנרגיה שלכם

 
ייתכן מאוד שאחרי המסאג' תחושו עייפים מעט. התחושה טבעית ונובעת מהפעולה האינטנסיבית שנעשתה על שרירי גופכם. אפשרו לעצכם מרווח זמן מספק בין המסאג' לבין עיסוקי היום-יום והשתדלו לא "לרוץ" מיד אחריו לעבודה או לילדים. תנו לגוף, לנפש ולראש את המנוחה והרגיעה שהם כל כך זקוקים לה ושהרווחתם ביושר.
 

תנו מקום לרגשות שלכם

 
מסאג' עשוי לעורר קשת של רגשות ותחושות לאחריו. איש מקצוע טוב יצליח לגרום לרגשות שונים לצוף מעל פני השטח לאחר העיסוי. כך, חלק ירגישו שיפור במצב רוח וחלק דווקא ירגישו  מיד אחריו צורך לבכות כדי לפרוק רגשות חבויים. הדבר החשוב הוא לא להחביא את הרגשות מתחת לפני השטח, אלא לתת להם מקום אמתי. נסו לתעל את השינוי בהרגשה הפנימית כדי לתקשר אחרת עם הקרובים אליכם ועם הקול הפנימי שלכם.
 
לסיכום, מסאג' הוא טיפול  נהדר שאתם מעניקים לגופכם ולנפשכם ויכול לעורר אצל אנשים שונים תגובות שונות מבחינה גופנית ורגשית ולכן, חשוב להקשיב לצרכיי גופכם אחריו. כמובן שמעל לכל, מסאג' הוא מתנה נפלאה ומפנקת שאתם יכולים להעניק לעצמכם או ליקרים לכם ואנו ממליצים לכם בחום נועדו לשמר את התוצאות של הטיפול גם בשעות שאחרי.. או עד המסאג' הבא.